Jdi na obsah Jdi na menu
 


Technické informace - pro pořádání výstav

Technické informace pro pořádání výstav.

Kompletní sbírka se skládá z exponátů (firemních propisovaček a tužek) napevno uchycených na  panelech (materiál Akulit) a drobných předmětů (různé psací potřeby - ořezávátka, tužkovníky, dárkové psací soupravy, propagační předměty, pohlednice a jiné) připravených na umístění do vitrín.

Panely:
Mají jednotný rozměr (šířka 55 cm a výška 122 cm). Sestavují se k sobě pohyblivým spojem v libovolném počtu ve dvou řadách na sobě. Tímto způsobem lze vytvořit sestavu jakékoliv délky o různém tvaru půdorysu (nejlépe trojúhelník a pod.). Podle velikosti výstavních prostor je možné v případě menší místnosti stavět panely do tvaru "V" a otevřenou stranou je umístit ke stěně. V současné době mám k vystavení 30kůsů panelů.
Konstrukce hotové sestavy panelů je samonosná a stabilní, vysoká 244 cm. Není potřeba použití dalších upevňovacích a kotvících prvků (vrtání zavěšování a pod).

Vitríny:
Dle možnosti pořadatelské organizace mohou být použity jakékoliv skleněné uzamykatelné  vitríny, zajištěné tak aby nemohlo dojít k poškození nebo zcizení exponátů během výstavy.
V ideálním případě jsou vhodné stolní vitríny o rozměrech přibližně 100 x 100 cm s vnitřní výškou prostoru minimálně 10 cm. Potřebná celková plocha vitrín je 6 - 10m2.

Elektrická přípojka:
Za účelem instalace a demontáže výstavy sbírky je potřeba 1 zásuvku s přívodem el energie 220V/10A.
Napájení pohyblivých a svítících exponátů je po dobu výstavy zajištěno z bateriového zdroje.

Osvětlení:
Standardní osvětlení prostoru podle možnosti a běžných podmínek vystavovatele, případně individuální dohoda o nasvícení panelů a vitrín s pořadatelem přímo na místě.

Doprava:
Převoz kompletní sbírky z Ústí nad Orlicí do místa výstavy a zpět s obsluhou (max. 1 pracovník na pomoc při  instalaci a demontáži) je většinou zajišťován svépomoci v režii vystavovatele případně po předchozí dohodě na náklady pořadatelské organizace a případných sponzorů.
Pro sponzory je po předchozí dohodě (smlouva o reklamě) zajištěno uveřejnění reklamy na panelech a ve vitrínách.
K převozu kompletní sbírky je zapotřebí větší dodávkový automobil s nákladním prostorem nebo menší s přívěsným vozíkem.

Pronájem výstavní plochy a prostorů:
Vzhledem k tomu, že je moje sběratelská činnost nevýdělečná, bývá otázka pronájmu bezplatná. Je na pořadatelské organizaci jaké si určí vstupné na úhradu nákladů spojených s provozem výstavy nebo si zvolí dotaci z vlastních zdrojů.

Instalaci a demontáž kompletní sbírky provádím zdarma bez nároku na odměnu za práci a čas.


V případě zájmu o uspořádání výstavy mojí sbírky, kontaktujte mě prosím na e-mail --  jardab56@seznam.cz  --